Bramki komunikacyjne: sprawdź rozwiązania od ProSoft Technology

Written by

Bramki komunikacyjne mają duże znaczenie pod kątem systemów automatyki przemysłowej, jak i zdalnego dostępu. Tego typu rozwiązania produkuje zaś na co dzień ceniona firma ProSoft Technology. Na co można się zdecydować?

Warto wiedzieć, że bramki komunikacyjne od ProSoft Technology są rekomendowane przez RAControls. Możesz być zatem pewny, że to będzie dobra inwestycja. Co szczególnie mieć na swojej uwadze? To np. przemysłowe bramki komunikacyjne. Umożliwiają one komunikowanie się pomiędzy różnymi sieciami (ethernetowymi oraz szeregowymi). Te rozwiązania pozwalają na swobodny odczyt lub zapis danych z urządzeń w rozmaitych protokołach. Okazuje się, że opisywane bramy mają funkcję ProSoft Discovery Service. Dzięki niej zmiana komputera na domyślną podsieć modułu nie jest obowiązkowa. To z kolei umożliwia zaoszczędzenie czasu w trakcie realizowania konfiguracji. Warto dodać, że w przypadku bram z dwoma portami Ethernet można izolować sieć i przekazywać jedynie określone dane pomiędzy urządzeniami.

Spore znaczenie ma zdalna konfiguracja i diagnostyka poprzez sieć Ethernet, jak i możliwość obsługi do czterech portów szeregowych (pod kątem bram obsługujących sieci szeregowe). Jak masz zamiar poznać więcej faktów, to pomocą służą Ci eksperci z RAControls.

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania komunikacji bezprzewodowej. To np. Fast Industrial Hotspots (RLX2-IHNF). Te rozwiązania umożliwiają wymianę danych na odległość (np. na obszarze hali produkcyjnej i w terenie). Jak w danym miejscu nie ma możliwości wykorzystania przewodów, to ta opcja szczególnie się przydaje! Nie można nie wspomnieć, że klienci mogą liczyć na ultraszybki czas przełączania punktów dostępowych (wynoszący nawet poniżej 10 ms). Są to zatem rekomendowane urządzenia do takich zastosowań, jak np. zautomatyzowane systemy pobierania danych, czy platformy transportowe linii produkcyjnej samochodów itp. Ponadto możesz liczyć na bezpieczne przechowywanie kopii zapasowej konfiguracji (a to pozwala na relatywnie szybką wymianę sprzętu w terenie).

Do dyspozycji klientów są również dedykowane karty komunikacyjne, które znakomicie współpracują ze sterownikami marki Allen-Bradley. Warto zaznaczyć, że te karty komunikacyjne są instalowane bezpośrednio w kasecie sterownika. W ofercie katowickiej firmy RAControls są rozwiązania komunikacyjne dla platform CompactLogix, ControlLogix i Point I/O. Dlaczego jednak warto posiadać dedykowane karty komunikacyjne od ProSoft Technology? Możesz liczyć na pełną kompatybilność z produktami od firmy Rockwell Automation. Bardzo istotne jest tutaj to, że moduły są rozpoznawane jako moduł wejść/wyjść. A to gwarantuje im dostęp do pamięci procesora w kontekście sprawnego przesyłania danych. Nie można nie wspomnieć o dostępie do Add-On Instruction. Nie ma także konieczności stosowania dodatkowego zasilania. Dowiedz się o innych faktach na ten bardzo interesujący temat. W jaki sposób? Możesz się z nimi zapoznać na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/bramki-komunikacyjne-przeglad-wybranych-rozwiazan-prosoft-technology/. To nie wszystko. Możesz liczyć nie tylko na pomoc w czasie zakupów, ale też na atrakcyjne ceny.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.