Obozy i kolonie dla dzieci

Written by

Jaką formę wypoczynku wybrać?

Nadchodzą ferie, zasłużony czas odpoczynku po kilku miesiącach nauki w zmienionych warunkach. Sytuacja pandemiczna w kraju wymusiła różne formy nauczania, presję ocen i wyników, która dla wielu uczniów jest trudna do uniesienia. Tym bardziej ferie są oczekiwanym czasem luzu i braku konieczności nauki. Pozostanie w domu, bez obowiązku uczęszczania do szkoły to oczywiście nie jedyna alternatywa wypoczynku. Firma Kogis proponuje zorganizowany odpoczynek w postaci kolonii czy obozów, które pozwalają połączyć wypoczynek z aktywnymi formami spędzania czasu. Obozy tematyczne rozwijające zainteresowania to jedna z form jakie można wybrać na ferie zimowe czy wakacje letnie. Obok nich nieco inny sposobem spędzania wolnego czasu są kolonie. Jedna i droga forma ma ewidentne plusy, trzeba tylko zastanowić się która bardziej sprawdzi się w odniesieniu do naszego dziecka.

Zarówno obozy jak i kolonie proponują mnóstwo ciekawych zajęć, a przede wszystkim dają możliwość poznania nowych miejsc i nowych ludzi. To wszystko powoduje, że te formy wypoczynku stają się coraz bardziej popularne.

Obozy dla zdecydowanych

Każde dziecko, które potrafi już określić swoje konkretne zainteresowania powinno bardziej skłaniać się do wyboru obozu o określonej tematyce. Obóz daje możliwości rozwoju swoich zainteresowań, ale tym mniej zdecydowanym, pozwala doświadczyć nowej tematyki i zastanowić się, czy to jest właśnie to co chcą robić. Obozy najczęściej kojarzą się z obozami sportowymi, czy językowymi, ale to oczywiście nie jedyne propozycje. Wiadomo, ze w obecnych czasach znajomość języka jest w zasadzie absolutna koniecznością, dlatego obozy językowe są niezwykle popularne. Nie chodzi jedynie o obóz z językiem angielskim, ale i innymi językami, które zyskują popularność. Zaproponowanie dziecku takiej formy spędzania ferii czy wakacji na pewno zaowocuje podniesieniem sprawności posługiwania się określonym językiem. Podobnie ma się sprawa z obozami sportowymi, i nie są to jedynie obozy piłkarskie. Sport ma przecież różne oblicza, zatem do każdego takiego zainteresowania można dobrać ofertę obozu. A oferta ta jest naprawdę bogata , można się o tym przekonać wchodząc na stronę https://www.kogis.pl/obozy. Nie tylko ciekawe ofert związane z poszczególnym rodzajem sportu, ale także interesujące pod względem turystycznym miejsca. Ma to być przecież pobyt związany nie jedynie z nauką, ale także czynnym wypoczynkiem i relaksem.

A może kolonie?

Nie każde dziecko kocha sport czy język, wiele osób chce po prostu podczas ferii i wakacji odpocząć, zmienić otoczenie, poznać nowych ludzi. Dla takich właśnie została stworzona bogata oferta letnich i zimowych kolonii. Kolonie to bardziej luźna forma wypoczynku. Nie nastawia się na nauczenie uczestników określonych umiejętności, ale daje możliwość aktywnego wypoczynku, zwykle połączonego ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Sam pobyt w atrakcyjnym turystycznie ośrodku daje szanse na lepszy odpoczynek. Kolonie traktowane bardziej na luzie oczywiście spełniają wszystkie kryteria dotyczące wypoczynku zorganizowanego. Także posiadają swój plan dnia, plan tygodnia czy całego pobytu. To, że nie są czasem nauki nie oznacza, że wszystko odbywa się z przypadku. Nadzów opiekunów sprawia, że pobyt jest bezpieczny, ale także ma walory pedagogiczne. Dla wielu dzieci poznawanie nowych rówieśników jest już bardzo mocnym doświadczeniem, przezywaniem czegoś nowego z dala od domu i rodziców. To wszystko powoduje, że kolonie stają się coraz bardziej chcianym czasem i formą spędzania wakacji i ferii przez dzieci i młodzież. Koniecznie trzeba zastanowić się wspólnie z dzieckiem nad rodzajem wakacyjnego wyjazdu. Im wcześniej tym lepiej, bowiem w wielu miejscach liczba uczestników jest ograniczona. Warto więc zadzwonić do firmy i uzyskać szczegółowe informacje, aby móc podjąć jak najbardziej trafną decyzję. Dzięki temu będziemy mieć gwarant, że nie tylko rodzice, ale przede wszystkim dziecko będzie zadowolone z takiego pobytu. Kolonie i obozy to jedna z najbardziej edukacyjnych i pedagogicznych zarazem form spędzania czasu, wpływające na rozwój samodzielności dzieci i młodzieży. Dla wielu jest to czas niezapomnianych przygód i nowych doświadczeń.

Article Categories:
Turystyka

Comments are closed.